top of page

Víte o nové Beskydy Card ? Tato karta vás opravňuje využívat zvýhodněné služby a produkty po celý rok. Informujte se na příslušných místech, kde a jak kartu získat. Zcela určitě vám dokáže zpříjemnit pobyt nejen u nás.

  • Při ubytování získáte kartu zdarma

  • Výhody až u 100 druhů služeb

  • Platnost 12 měsíců

  • Opakované používání

  • Rychlé odbavení na pokladnách

  • Informace o nových výhodách

  • Výhody od 20% a výše

  • Tištěná brožura s aktuální nabídkou

Naše cyklostezka

STEZKA PRO CYKLISTY, in-line bruslaře, turisty i běžkaře

Ať už si k návštěvě cyklostezky Bečva vyberete kteroukoli roční dobu, můžete se těšit na příjemný zážitek. Od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou máte na 160 km možnost poznávat pamětihodnosti, přírodní krásy, lidové tradice i místní speciality Valašska, Moravské brány a Hané. Bezpečné a komfortní stezky sledující tok Bečvy, jsou jako stvořené pro cyklisty a in-line bruslaře každého věku, ale využít je mohou i vozíčkáři, turisté a běžkaři.

Hora Radhošť a

socha Radegast

Valašské muzeum v přírodě

Hora Radhošť se sochou boha Radegasta

Radhošť je nejznámější hora v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Měří 1129 metrů a nabízí krásné výhledy na celé Beskydy, Radhošť bývá spojován s uctíváním pohanského boha pohostinnosti, plodnosti a úrody Radegasta. Tento bůh slunce, války a vítězství míval podle pověstí na této posvátné hoře sídlo.

Vraťte se zpět včase a zavzpomínejme jak žili naši předkové. Živé muzeum v přírodě nadchne nejen vaše děti.

Muzeu v přírodě se často říká skansen. Je to označení stále diskutabilní a souvisí s pojmenováním prvního muzea v přírodě na světě - stockholmského Skansenu, který tu založil dr. Arthur Hazelius. Skansen byl zpřístupněn veřejnosti v roce 1891. U nás i v některých dalších zemích se tohoto termínu docela samozřejmě užívá.

Ve Valašském muzeu v přírodě probíhá každoročně (během léta každou sobotu a neděli) festival Národopisné léto. Velký folklóristický dvoudenní festival Rožnovské slavnosti se koná každé dva roky. Vystupují tu nejen soubory písní a tanců, ale v současné době přibývají i celodenní ukázky tradičního zvykosloví a řemesel. Jen namátkou můžeme jmenovat masopustní a velikonoční obyčeje, ukázky praní prádla, hrnčířské nebo kovářské dny, setkání řezbářů, jarmarky a vánoční koledu.

Gibon Park

Adrenalín, odpočinek a spoustu zážitků v Gibon parku.

Gibon park je místem vhodným pro aktivní odpočinek v příjemném prostředí lesoparku v Rožnově pod Radhoštěm v srdci Beskyd. Zvláštní pozornost věnujeme dětem, ale nezapomínáme ani na dospělé. Nabízíme adrenalinový zážitek pro každého, kdo si chce ověřit svoji fyzickou kondici, zdatnost a zručnost, svoji odvahu a psychickou odolnost. 

Volejbalové hřiště

Plážový volejbal co by kamenem dohodil.

V areálu se nacházejí dva kurty na plážový volejbal světových parametrů, které lze přestavět také na jedno velké hřiště na plážový fotbal nebo jedno centrální hřiště na plážový volejbal kolem kterého se tak následně dají vystavět tribuny. V areálu se také nachází dvě fotbalová hřiště, hřiště na minigolf, dětské hřiště, občerstvení a nově zrekonstruovaný sportstadion

Golf a minigolf

Ačkli jsme v horách trocha rovného prostoru pro míček a golfovou hůl se najde i tady. Na území Dolní Bečvy směrem na Rožnov pod Radhoštěm se nachází velký golfový klub. Rozloha, poplatky, i informace o turnajích naleznete na stránkách golfu. Pro mladší zájemce je k dispozici minigolf v areálu fobalového hřiště na Dolní Bečvě. Více informací na obecním úřadě.

Bazény a koupaliště

Bazénu a koupališť se v této lokalitě skýrvá hned několik. Nejbližší je ohřívané koupaliště v Rožnově pod Radhoštěm, Popravě jsou tam dvě a to hned naproti sobě. Další možností ke koupání se nachází na Horní Bečvě v areálu přírodního Biotopu. A v neposlední řadě je uměle vytvořené jezírko v Novém Hrozénkově, které vás jistě zaujme svou čistotou a také okolními aktivitami.

Zajimavosti v okolí

bottom of page